Italtecnica Sp. z o.o.
PL / EN

WOJSKOWE ZAKŁADY LOTNICZE NR 2 W BYDGOSZCZY

Home / Realizacje / Hangar lakierniczy / Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy

Nasz firma była projektantem, dostawcą i wykonawcą kompletnego systemu technologii malarni na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 SA w Bydgoszczy.

Instalacja wyposażona została w centrale wentylacyjne główne  oraz centrale wentylacyjne pomocnicze połączone z kanałami pionowymi i poziomymi zasilające dysze wyporowe znajdujące się na suficie. Dysze wyporowe  zasilane przez centrale wentylacyjne  kierują strumień powietrza do strefy roboczej gdzie prowadzone są procesy lakierowania i suszenie samolotów.

Jest to jedyna taka hala w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Spełnia ona wymagania taki producentów samolotów jak Boeing, Saab, Airbus czy Lockheed.  Malowane w niej będą samoloty : Boeing 737 900ER, Airbus A320 czy Hercules C-130.  

Hala malarni zostało również wyposażona w wysokiej klasy system nawilżania wraz ze stacją uzdatniani wody, zapewnia on odpowiednie warunki pracy na najwyższym poziomie.

 

W dniu 24 października 2016r w Bydgoszczy odbyła się uroczysta Gala i rozstrzygnięcie konkursów "Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2016"  Miło nam poinformawać, że Hangar dla samolotów transportowych i pasażerskich wraz z płytą przedhangarową na terenie Wojskowych Zakładów Lotninyczych nr 2 w Bydgoszczy, w którego skład wchodzi Hala Malarni z instalacją zaprojektowaną  i wykonaną przez naszą firmę otrzymał nagrodę w kategorii: Budownictwo użyteczności publicznej / budownictwo przemysłowo-ekologiczne. Został również zakwalifikowany do III etepu ogólnopolskiego konkursu pod nazwą " BUDOWA ROKU 2016 ".

 

Zdjęcia z realizacji: